Etykiety

film (81) inne (119) język (92) kuchnia (179) kultura (121) literatura (70) moda (36) o nas (7) sport (77) uroda (52) zdrowie (69)

29 października 2012

Zdrowe żywienie- produkty, których trzeba unikać


Czym charakteryzuje się zdrowa dieta? Wiecie czego powinniście unikać i wyeliminować z Waszego pożywienia? Jeśli nie, to my Wam podpowiemy!
Po pierwsze powinniście zdać sobie sprawę, iż im mniej przetworzone pokarmy, tym lepiej! Zatem wyrzućcie ze swojego żywienia mocno przetworzone wysokokaloryczne i ubogie w składniki odżywcze jedzenie! Czym je zastąpić? Oczywiście tym pełnowartościowym... Ale czego unikać tak naprawdę? Przedstawię Wam 5 grzechów popełnianych najczęściej. Oto one:
Grzech nr 1. Słodycze – tak wiem, wszyscy je lubią. Zarówno te małe dzieci, jak i te większe... Jak wiecie, lub też nie, najbardziej pożądaną jest jedynie gorzka czekolada. A co z resztą łakoci, pytacie? Odpowiedź jest bardzo smutna i mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie popełni seppuku... Prawda jest taka, że wszelkiego rodzaju słodkości posiadają trans kwasy tłuszczowe. Ale dlaczego mamy tego unikać? Odpowiedź jest prosta! Otóż stanowią one jedno z większych żywieniowych zagrożeń. Powinniśmy wyeliminować z naszej diety wszystko, co nosi nazwy takie, jak: „tłuszcze utwardzone”, „tłuszcze uwodornione” czy też „tłuszcz cukierniczy”.
Grzech nr 2. Margaryny do smarowania – tak naprawdę o wiele zdrowsze i będące alternatywą dla produktów do smarowania pieczywa będzie tłuszcz zwierzęcy, czyli masło. A co zawierają margaryny, że trzeba ich unikać? Mianowicie posiadają one ten sam składnik, co czekolada! Zaskoczeni? Kwasy trans tłuszczowe, bo o nich właśnie mowa, niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, dlatego też powinniśmy im powiedzieć stanowcze NIE!


Grzech nr 3. Słodzone napoje – o tych produktach pisze chyba już po raz trzeci! Ile cukru, a zarazem kalorii, możemy dostarczyć organizmowi pod pretekstem ugaszenia pragnienia? Wolelibyście nie wiedzieć! Ale niestety dostarczę Wam tej wiedzy. Dużżżżoooo. Nie myślcie sobie, że napisy typu „light” wcale go nie zawierają! Cukier to także glukoza, fruktoza, sacharoza oraz syrop glukozowo-fruktozowy!!! Tak, wszystkie te terminy kryją coś co nazywa się cukrem rafinowanym. Dalej nie przekonałam Was dlaczego warto go unikać? To teraz na pewno mi się uda. Otóż cukier ten powoduje nie tylko zaburzenia pracy hormonów, takich jak insulina, a także nasila odkładanie tkanki tłuszczowej w rejonie pasa oraz blaszki miażdżycowej w arteriach krwionośnych! I co Wy na to?


Grzech nr 4. Dietetyczne produkty – zdziwieni? Jeśli tak, to zaraz nie będziecie! Prawda jest taka, że produkty zawierające na etykiecie napis „fit” i „light” wcale nie są takie zdrowe, jak je reklamują. To, że nie mają w składzie cukru, wcale nie znaczy, że go nie posiadają! Używa się w tym celu zamienników, takich jak: fruktoza i sacharoza. Te dwa zbiry, bardzo łatwo odkładają się w naszym ciele, zamieniając się w tłuszcz! Nie przekonało to Was? To może powiem Wam jeszcze, że doprowadzać mogą do upośledzenia pracy wątroby i zaburzeń w gospodarce lipidowej! Tak więc warto, czy nie? Hę?


Grzech nr 5. Produkty quasi-mięsne – produkty mięso-podobne to wcale nie mięso! Tak naprawdę, trzeba bardzo uważać z zakupem tego rodzaju pożywienia. Po pierwsze – czytajmy skład! To, co mogłoby nam się wydawać pysznym mięskiem, często zawiera rozmaite wypełniacze, przyprawy, chemiczne przeciwutleniacze, wzmacniacze smaku, konserwanty oraz związki nadające konsystencję i utrzymujące wilgotność... Oprócz tego zawartość kaloryczna i tłuszczowa jest bardzo duuuuża. 


Jak pewnie zauważyliście, wszystkie opisane produkty posiadają dużo cukru i tłuszczy. Sprawiają, iż tkanka tłuszczowa będzie się powiększać, a co za tym idzie – negatywnie wpływać na naszą sylwetkę... Jeśli nie zależy Wam na pięknej figurze, to pomyślcie o druzgoczącym wpływie na Wasze zdrowie! To powinno wystarczyć by Was przekonać!!! Oczywiście odstępstwa mogą się pojawić, ale nie wdrażajmy tychże produktów do naszej codziennej diety – trzeba je eliminować, eliminować i jeszcze raz ELIMINOWAĆ!!!

Post inspirowany artykułem z portalu PoTreningu.pl

[nad. Króliczek]


1 komentarz: